מבחן וידאו Road: S Vantage V8 אסטון מרטין

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

סיפור על איך אות אחת יכולה לעשות הבדל גדול. מצית, חזק, קצת קשוח ומעל לכל: המהירות.

[תסתכל לפני שאתה קורא? צפו בסרטון הווידאו כאן! ]

החדשות הגדולות היא תיבת הילוכי ספורט שבעת הילוכים החדשים, אבל זה מעל כל שאר המכונית שעושה רושם כזה. הצבע הכחול המלכותי עוזר ובכך, אבל ה- S יש טוקסידו sportier מאשר Vantage V8 הרגיל. אז אינטנסיבי (ויקר) כמו Vantage V12 הוא לא, אבל הטירון יש עדיין גדול בין. השינויים בגוף אינם רק קוסמטיים, למרות שזה היה smoelt הטעים. המפזר האחורי פחמן (שנלקח V12) במיוחד חוסך משקל, אבל ספליטר מול פחמן גם מבטיח יותר downforce ויציבות במהירות גבוהה. כדי לשמור על המכונית מאוזנת אחורי יש ספוילר קטן וחצאיות צד יותר בולטות. כל העניין נראה מוצק יותר, אבל עוד יותר חשוב הוא כי במהירויות מעל 200 ק"מ / שעה, V8 Vantage S רץ הרבה יותר יציבה.

V8 אסטון מרטין Vantage S

מתחת למכסה המנוע הוא עדיין V8 4.7 ליטר, אבל אם "S" מספקת את HP בלוק 10 ו 22 ננומטר עבור ציונים הכולל נוספת של 430 כ"ס ו 490 Nm של מומנט. גידול הכח לא נראה מרשים, אבל עליית ביצועים יותר ממה שהיית מצפה בהתחלה. אוירודינמיקה המשופרת, ה- S Vantage V8 לסייגיה הקסומים של 300 קילומטר / שעה, המהירות העליונה לדייק אפילו 305 קילומטר / שעה (15 בערך).

V8 אסטון מרטין Vantage S

הריצה תקן לגרד ה- S V8 Vantage הוא 0.2 שניות, כך שכעת נדרש רק 4.7 שניות להגיע 100. אז אתה רואה קצת תוספת כוח (10 כ"ס), ירידה קטנה במשקל (-20 קילו) וג'וינט תיבת הילוכים חדש עדיין מספק דחיפה נחמדת בביצועים.

V8 אסטון מרטין Vantage S

ההשפעה של תיבת ההילוכים צריכה גם לא לזלזל. במקום ממיר מומנט שישה הילוכים מסורתי עם S V8 Vantage הוא כעת תיבת הילוכים robotized עם קישור אחד. וזה שבעה הילוכים, השישה הראשונים אחרי זה לזה כל כך מהר כי כמעט לחלוטין להאיץ עבודה קשה, כך ראפ לירות את המחט של טכומטר לכיוון האזור האדום. עבור שקט שיוט על הכביש, יש את הציוד השביעי, אך בכל המקרים האחרים, יש הילוך המאפשר להפעיל את V8 באמצע הטווח האופטימלי בין סל"ד 4000 ו 7000. טעים, במיוחד משום V8 יכול להקים גרון שבו רוכב NASCAR לא להתבייש.

V8 אסטון מרטין Vantage S

חבל כי תיבת ההילוכים עדיין קשור מצמד אחד. כמה מהר זה צימוד decoupling הוא (הרבה יותר טוב מאשר דוגמה אאודי R8 R-Tronic), עדיין קיימת הפרעה של זרימת הכוח לגלגלים האחוריים. כך ספרינט יכל לנסוע מהר, אבל יותר חשוב להיעזר תיבת הילוכים עבור נסיעה חלקה על ידי פשוט מרים את הגז במהלך מיתוג. אתה יכול לדמיין כי במצב אוטומטי מלא, אין ציפייה כך שהנהג יכול יותר טוב לקחת את ההגה ביד הסנפירים. זה לא עונש, כי הם מראים כי אסטון מרטין מסיים מאוד ברצינות; יש אלומיניום מטקות יתרון קטן ללמוד בדיוק איפה האצבעות ליפול. כל שעליך לעשות הוא טעים.

V8 אסטון מרטין Vantage S

ברבות פרטים נוספים ולתת אסטון מרטין מראה כי יש הבדל בין המעמד העליון מוחלט הרגיל פרמיום. כל החומרים נמצאים למראה איכותי, אבל גם את הדברים שאתה לא רואה הם פנטסטי לסיים "אמיתי" חומרים עשויים כל יום. אם זה נראה כמו כמו אלומיניום, עור או פחמן, וזהו. וזה לא הכל, כי מה שאתה רואה מכוניות מאפרה מזכוכית? האם אתה מחפש לפעמים עט במכונית? לא בבית אסטון מרטין, כמו הקונסולה המרכזית הוא לאמי עט, אשר ניתן להסיק בלחיצה פשוטה מהמסוף.

V8 אסטון מרטין Vantage S

V8 אסטון מרטין Vantage S

וחשוב יותר, זווית חדה S aanmerkelijker מ הוא Vantage V8 סטנדרטי. ההיגוי הוא מהיר יותר וחד יותר, ועם מנעול ההפרש הסטנדרטי הקיים, אחיזת S מספיק אפילו בכביש קר ולח ליכולת של אספלט אבדה ומסודרת. מעט מאיים, ה- V8 Vantage S, אבל זה נראה לבוא מהרעש המנוע. ברגע שאתה לוחץ על כפתור Sport על כפתור הקונסולה המרכזית, יש שסתומים במערכת הפליטה. התוצאה: פסקול נפלא. בשנת מנהרות דועכת לשמוע ולראות, חזק כל כך, Vantage V8 S זה זועק.

V8 אסטון מרטין Vantage S

משמרת ספורט קופה S Vantage V8 אסטון מרטין דורש השקעה של 194 143 יורו. כלומר 16,000 יורו יותר מאשר מכונה V8 Vantage נורמלי עלות נוספת היא בהחלט שווה S. S הידני הוא לא שם, אז אתה צריך לנוע למעלה או למטה. ה- V8 Vantage עם תיבת הילוכים ידנית בעלת פליטת CO2 גבוהה ועומס הקשורים כמעט כמו יקר (190 247 יורו) ו ס Vantage V12 הוא גם רק עם תיבת הילוכים ידנית, אבל בשביל זה אתה יכול רק צריך דרך חיסכון משום מדבקה מחיר הוא 297 133 אירו מרשימים. בסדרה של חנויות Vantage S בהחלט לא דמות בוץ, היא תוספת שימושית. לעומת המתחרים הוא S לא snapperand מחיר Vantage V8, קררה 911 ו Carrera S שניהם זולים ומהירים יותר, ההשוואה עם ניסאן GT-R אנחנו לא יכולים אפילו לעשות. זה בדיוק המתחרים aanmerkelijker פחות יוקרתי ואקסקלוסיבי מאשר מרטין אסטון כולו נבנה בעבודת יד. יגואר XK (או XKR ו XKR-S) מתקרב, אבל הוא הרבה יותר גדול, כבד רך יותר טוב V8 Vantage ס, בחירות, בחירות, אף אחד לא אמר שהחיים קלים יותר עם מספיק כסף בבנק . אבל מה נשמע ה- S Vantage V8 בהחלט נהדר הא, אבל אתה יכול גם להקשיב עצמו VIDEO. חינם, האינטרנט הוא לא גדול!