איך המעטה כיף לוטוס היה קאיה מאוד מגניב

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

קאיה אלאן

תחשוב לך אלאן, אתה חושב על מכונית ספורט מרהיבה באגף -60. ה -80 המאוחרות Lotus הפיח חיים חדשים לתוך שם, אבל הם לא יכלו לעשות טוב יותר.

כיאה Lotus מותג בריטי היה יותר בעלים מאשר השוק השני גולף הממוצע. בשנת 1986 הגיע תורו של ג'נרל מוטורס אחד הפרויקטים הראשונים היה לפתח מכונית ספורט חדשה, סבירה. באותו זמן אתה יכול ללכת רק עבור Lotus Esprit ואת אקסל עכשיו די מיושנת.

היתה מטרה ומסכים להשתמש 1.6 bedcaht טויוטה ואת מכירות הרכב כמו סוחרי טויוטה Lotus ידי המותג היפני. פרויקט זה, אולם, טויוטה לא התממשה, אם כי נראה דבר פעם היה לי את MR2. סוף 1986 הגיע בעזרת פרויקט GM M100 מהקרקע. מכונית ספורט קטנה, בצורת טריז, שעוצבה על ידי פיטר סטיבנס.

אם כוח ארבעה צילינדרים 1.6 מהמדפים של בת GM איסוזו הושאלו. אחרי קוסמים מן Hethel נעשו עם זה, סיפק את HP aspirated 132 ו 164 גרסה טורבו HP. מה זה נשאר לגלגלים האחוריים? שום דבר.

לוטוס אלאן

כלומר אלאן הוא הנעה קדמית Lotus פעם בלבד. לדברי לוטוס במכונית קלה כזאת מהר יותר מאשר כונן גלגל אחורי, כולם היו מאוחר Elise, Exige, אירופה ו אבורה פשוט מונעים גלגלים אחוריים. מאזדה כמעט בו זמנית הרבה יותר זול MX-5 מוצגי -עם כונן גלגל אחורי ועיצוב שהיה יותר הנהון Elan- המקורי היה ניכר במכירות המאכזבות.

בשנת 1995, זה היה וילונות עבור אלאן, לפחות לוטוס. במאמץ עדיין משהו כדי להרוויח את מכונית הספורט הקטנה, לוטוס מכר את כל הזכויות קאיה. נראה לך להכיר קאיה אלאן רק את אורות אחוריים האחרות וסמלי קאיה, אבל תחת השינויים גדולים. המחליף היה Lotus מכוון 1.6 ידי 1.8 קאיה איסוזו עצמה, טוב 151 כ"ס. אלאן נמכר בעיקר על השוק המקומי ביפן כמו קאיה Vigato. עותקים יחידים מצאו את דרך לאירופה, אז יש אחד בבית היבואן קאיה ההולנדית באולם התצוגה.

קאיה אלאן