Rijtest וידאו: GTI VI פולקסווגן גולף

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

נהגים גולף תחת גולף GTI היא מכונית חלום. במקום זאת יותר R8 911 או שיש להם איזושהי Uber-גולף. נחמד, אבל זה לא אומר שכל הנהגים האחרים הם מייד אוהד הגולף GTI.

[תסתכל לפני שאתה קורא? צפו בסרטון על ABHD!]

GTI של פולקסווגן גולף VI וידאו

דבר אחד אני חייב להודות פולקסווגן, הם תמיד היו מאוד נאמנים GTI שם לכבוד. לכן, השם הוא מקבל וחזק. לאחר GTI V הגולף הושק, את הביצועים ואת הטיפול היו כמו שצריך. עבור הגולף VI (GTI), הציפיות היו גבוהות. עם זאת, גולף GTI ואני לא היו ממש התחלה טובה. פולקסווגן לנכון (כמו יצרנים רבים להוסיף) כדי למתוח את המשחק שיווק נחמד הרעיון להפיל גולף GTI הראשונה. זה נראה להיות מוכן לייצור ובהיגיון, כך היה ברור באמת גרסת ייצור.

פולקסווגן גולף GTI VI

עכשיו אנחנו מדברים על המראה. אני לא משוכנע לחלוטין של GTI החדשה, ה- V גולף שנראה קול טעים ולבבי נראה כמו פולקסווגן גולף VI מכונית רזה יותר יש לרדת. אותו הקו מושם על GTI: להסתכל חצאיות הצד. הם באמת, אבל הם כל כך רזים כי הם לא מורגשים. צינורות הפליטה הכפולים יותר מדי את אספקת מים לגודל, אבל טיונרים יהיה פולקסווגן יכול מאוד אסיר תודה. לא חדש, אבל עדיין די טוב, גלגלי סגסוגת.

פולקסווגן גולף GTI VI

רוחבי מול הוא מנוע TSI גדול 1984 סמ"ק, וזה כנראה שונה מהמנוע TFSI גדול 1984 סמ"ק. זה אותו הבלוק וכן נמצא Scirocco, אבל עם 10 כל כוחות סוס נוספים. כמו כן, ביחס GTI V גולף יש בדיוק את אותה רווחי הון. לאלו שלא יודעים המפרטים העיקריים שלהם: 210 כ"ס הגולף VI GTI, בדיוק 100 יותר הקדמון שלו. מומנט 280 ננומטר זמין בין 1750 ו 5200 סל"ד, כך הבלוק הוא smeuiig הטעים. מבחינת ביצועים הוא גם די בסדר: העליון עם תיבת הילוכים ידנית הוא 240 ק"מ / h ועם תיבת הילוכים DSG אופציונלי (מצמד כפול) 238 ק"מ / h. הריצה ל 100 עבור שני ב 6.9 שניות מצפצף, אם כי עם הילוכים ידניים אז זה מתבקש רק הנהג.

פולקסווגן גולף GTI VI

יום 2 של השבוע הקטן שלי גולף GTI הביא לי דרך העיירה שלי על המסלול כי מספר המנהרות. אנחנו יודעים שזה תמיד יועץ. כעת קולו של ארבעה צילינדרים TSI ו TFSI הוא די אופייני. לא כולם אוהבים את זה, אבל עבור vierpittertje אני לא נעימים. דה פופס לשקע במהלך ההחלפה מעלה או מטה אינן מזראטי ברמה, אבל אתה לא יכול לצפות. מלא של ציפייה נסעתי במנהרות. המתכון הוא תמיד זהה: חלונות פתוחים, חלון שמש, או שניהם. הפעל חזרה לנקודת ההתחלה של המנהרה, ואותו מעיל שם מלא גז באמצעותו. בסוף שוב כמו בלמים ואז מחייך נוסף. רק האחרון היה חסר, משום מנהרה גולף GTI נשמע טריוויאלי. לא מכוער, אבל רק בשקט ובאופן אנונימי. הנה לכם לקנות לא גולף GTI.

פולקסווגן גולף GTI VI

המשעשע הוא, רוב הזמן אתה נוהג מתוך מנהרות ואת גולף GTI כבר נשמע יותר כיף, אז מאוד מצטער שאתה לא צריך להיות. לאחר תקרית המנהרה, חווית GTI נוספת וראיות גדלו להיות חווית פלייסטיישן. עלויות החלפת בזכות תיבת ההילוכים DSG לא יותר מאמץ מאשר להזיז אצבע אחת. האלקטרוניקה שולטת שאר כולל נקודות לתופף על downshifts. חיפוש הקו האדום הוא לצערי לא, כי גם במצב ידני, upshifts עצם כאשר מתקרב מגביל rev. לפעמים במגש עושה שחצן ומתגים דווקא בזמן שמתאים לו. הוא מנסה או לשים ברגל השמאל ידי בחוזקה להראות את ההילוך על תצוגה, אך נראה כי פעולת המיתוג מתבצעת כאשר באמת רק השינוי הפתאומי במהירות במועד מאוחר יותר. זה יוצר פגם קטן על מגש אשר נוסף להפעיל חלקה לחלוטין.

פולקסווגן גולף GTI VI

כמו במקרה של Scirocco יש יותר אלקטרוניקה על הלוח לנהג (ובמידה פחותה הנוסע) כדי לרצות את עונשו או שלה. מכונת המבחן הייתה מצוידת בקרת שלדת Adaptive שבו יש שלוש הגדרות: Comfort, Normal וספורט. השינויים הם די מתוחכמים, אבל בחרתי בכל פעם במצב הספורט כי חד במיוחד. כפתור ה- ACC הוא בנוסף למערכת ESP, כדי שאוכל לבחור בבת אחת על ידי ההגדרה האהובה. ESP כבוי הוא אחרת לא באמת מן ESP, אך גורם (כמו Scirocco) או כי קיים הבזקי אור כתום על לוח המחוונים. פולקסווגן נראה מסכים כי חלק האלקטרוניקה מוכנס מתוך המחזה. יש להם בבית וולפסבורג גם להבין משהו חדש: את מנעול ההפרש האלקטרוני XDS אשר יש להבטיח מתיחה שמתוחזק זמן רב ככל האפשר.

פולקסווגן גולף GTI VI

הזכרתי את המילה הפלייסטיישן? הדבר המעניין הוא כי ההערה הזאת כמובן קלה כשמדובר מכשירים אלקטרוניים, אבל השוואת המרחיקה מעבר לכך. ואני, אך בקרוב גם אתם, יכולים להיות מאוד קשים לפינה. בעוד GTI לא מגמגם, וזה לא תמיד הסמכה חיובית. המכונית לא מפתיעה, האחיזה על הסרן הקדמי ואת האחורי נראה אינסופי כדלקמן בחזית עיוורת. רק כאשר הכביש ובעיקר בפינות יותר מאתגר, למדתי להעריך את זה. רק כאשר התנאים קשים, אתה צריך חבר מהימן מי עושה מה שאתה מצווה וכך גם הגולף GTI.

פולקסווגן גולף GTI VI

פולקסווגן גולף GTI VI

עם מחיר התחלתי של 31.650 יורו, GTI VI גולף נגישים באופן סביר. וזה גולף, כך שהמכונית כמעט שימושית, מרווח מספיק כל עוד אין לך שמונה ילדים גם נדפק יחד. פולקסווגן יש גא גם כי גולף GTI היא מכונת היחיד מסוגו עם אנרגיה ירוקה (C), אשר עשוי לעזור כמה נהגי חכירה לקבל אישור חוזה GTI'tje שלהם. התמונה הכללית של גולף GTI מציעה לא לאכזב, אבל עדיין נשארת תחושה מטריד כי ייתכן שדברים מרגשים. המיצוב של הגולף GTI נשאר מקום גרסה כבדה עם כוחות סוס יותר, מראה קצת עבה וטיפול שובב. אם הסימנים אינם מטעים אותנו, שהוא גם R הגולף, אבל עד אז אנחנו יכולים ליהנות עם הגולף GTI.