חכירה אבל: Abarth 595 או מיני קופר

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

Abarth 595 - MINI Cooper

עבור מזכיר וניהול הירך עם שאיפות F1.

היו זמנים כאשר ב.מ.וו עם רובר רצו לכבוש את העולם. BMW היה מותג היוקרה, רובר היה המותג להמונים. לפחות זה היה בכוונה. הפרויקט כולו נכשל ללא תקנה. רובר הייתה התחייבות ביזארית עבור BMW. כמו עלוקה אמיתית מכל סוג של רווחיות נשאב החוצה. BMW בחרה ביצים עבור כסף ומכר רובר עבור 10 £ על קונסורציום הפניקס. לנד רובר נמכרה פורד, אך נשמרת הכי טוב לעצמו BMW MINI. במקום מאפים בכירים פרוגרסיבי (אאודי A2, מרצדס-בנץ A-Class) BMW בא עם רעיון הרבה יותר טוב: ניידת יוקרת רטרו-מדהים סופר ירך. הכה, ואחריו עבור מותגים רבים. אתה הולך להרגיש כמעט בן ידי, כי אנחנו כבר יותר מ 15 שנים על ...

בדומה פיאט. בערך באותו זמן, פיאט היה (שוב) במשבר טופס. הפיאט 500 רק הצליח לשבות את האקורד הנכון. עם כניסתו של המותג Abarth גם גרסאות מהר. מאז השנה שעברה, Abarth 500 ואחריו היום Abarth 595. אנו רואים כיצד לסגור את יריביו קשת של פעם הם עכשיו כבוד מתייחסים זה לזה. אפילו 595 Abarth היא אחת המכוניות הזולות ביותר.

הפוך: Abarth מיני
סוג:595קופר
ביצוע:1.4 T-Jetקופר
מחיר מחירון:€ 25 495€ 24,303
שיעור מס:€ 24 730€ 23 274
חכירה בשיעור:€ 440 אחה"צ€ 410 אחה"צ
כוח:145 כ"ס ב 5500 סל"ד136 כ"ס עם 220 ניוטון מטר
מומנט:206 ננומטר ב 3000 סל"ד220 ננומטר ב 1250 סל"ד
מהירות מירבית:210 ק"מ / שעה210 ק"מ / שעה
0-100 ק"מ / h:7.8 שניות.7.9 שניות.
צריכה:1 16.71 כדי 22.4
פליטת CO2:139 גר '/ ק"מ105 גר '/ ק"מ

מה שמרשים לנו
לא, הם למעשה לא מאוד יקרים. במיוחד אם אתה כולל את הציוד הוא סביר זה לזה. כמובן, 400 יורו לאלה לחודש למשך קצת הרבה כסף. אבל ההבדל עם פיאסטה גדול הוא לא כל כך גדול שוב. הסיבה היא פשוטה למדי: פחת. הופ, קטנה ומכוניות נמרצות הם ערך מאוד מוצק. למרות MINI הוא מעט זול יותר, אבל זה נובע בחלקו הציוד. ה- Mini הוא מצויד חשוף באופן משמעותי. פריטים כגון זכוכית אחורית וחשוכה כהה, בקרת האקלים, רדיו DAB, Bluetooth חיישני חניה כבר על Abarth 595.

שתי המכוניות אתה יכול להתלבש כמו שאתה אוהב. זהו הן מכוניות קללה וברכה. היא מנוהלת מאוד ברורה בעיתון ובכל מקום "כן!" כדי לומר. לא רק במונחים של אפשרויות שימושיות, אבל אתה יכול להריץ את המכונית במראה אז אם אתם רוצים. MINI עם זאת, יש גדל במגזר זה ואת Abarth 595 משרת את התפקיד אותו במיומנות.

בית
די נושא חשוב עבור סוג זה של מכוניות. העיצוב הוא פשוט המאבחן הגדול. זה די מה עשה מעצבים עם Abarth 595. בינתיים, הבסיס למכוניות אלה (פיאט 500) כבר בת 10 שנים. זה לא להימנע. בפרט, לעזור בטיפול Abarth עבור מטרה זו. פגושים עבים, גלגלים גדולים, תגי הירואי: זה נראה מאוד מוצלח off.

Abarth 595

ה- Mini הוא גם bakkie לעגני. זמן לא האיר לו פנים אל המכונית. בזכות אבולוציה ובטיחות שונה הוא MINI לא להיות הרבה יותר יפה. זה יכול גם להתפרש כמחמאה. המיני הראשון היה ברור עיצוב נדיר מוצלח (רטרו). אבל לשים את MINI לצד מכוניות B-קטע אחר ואתה רואה שזה עדיין אחת המכוניות הטובות ביותר. אבל אנחנו צריכים לשים אפשרויות מבריקות הם יקרות. זה לא אמור להיות הפתעה. אבל אתה צריך לשלם גם עבור אל מתכתיים צבעים כמו צהוב ואדום הוא ביזארי. אפילו פורשה נותן אינו גובה תשלום עבור זה. בנוסף, הגלגלים הסטנדרטיים מדי משעממים עבור מילות שתגרומנה לפחות 1100 להוציא על סט יפה של גלגלי סגסוגת.

MINI Cooper

פנים
אם אתה לתכנן היטב הפנים, בשנים אלה יכולים להביא. זה נכון גם לגבי Abarth 595. שוב, פנים רטרו בסגנון. באמת מפריע נכון, כי הכל נמצא במקומות הגיוניים. לבנות באיכות בסדר, אבל לא משכנע. הסגנון היה חשוב יותר איכות. באופן עקרוני, אם כן, בדיוק מה שהיית מצפה ממכונית כזאת, אם כי ניתן לראות כי המכשירים של שנים מתחילים לספור. יתר על כן, 595 הם די קטנים. מלפנים אתה יושב גבוה על הכסף. מושבי הספורט לא יהיו נעימים לכולם. המרחב מאחור בתא המטען מוגבל.

Abarth 595

זהו כוח מדהים של MINI. יש לך חומרי BMW דמויים מעוצבים בצורות בהירות! זה מצב של win-win. במהלך השנים, במיני התבגר, משהו שלא יכול להזיק. זה שילוב טוב של עיצוב ואיכות בנייה. אף אחד ההיגיון, כמו כפתורים מסוימים הם קצת לא עקביים. בזכות מגש ענק זה באמצע כל הכפתורים האחרים היה צריך לשים למטה. שוב, אתה צריך להסתכל על האפשרויות, הסכום מגביר ראפ. מצד השני, אתה יכול לבחור. Bald יכול, אבל אתה יכול להתאים את MINI הרצוי. האינדיבידואליות זה תמיד היה יתרון גדול של המכונית הזו.

MINI Cooper

נסיעה
כל הסממנים כמובן, לא הגיוניים אם חוויית הנהיגה היא יותר משעממת מאשר בחירת הבגדים של Halbe Zijlstra. אם לומר את המסקנה בין המינים 500 הבדלים, אבל לשניהם יש כיף בדרכם שלהם. אנו נשיק עם Abarth 595. החוויה הוא די-ספר ישן. כלומר חיובי התכוון במקרה הזה. זהו מקרה מדרגות ישן נושן. אתה צריך לשמור על ארבעה צילינדרים ממש מדליק עבור הופעה קטנה. הטיפול הוא בסדר, אם קצת נוקשה. אתה שם לב כי מדובר במכונית "נורמלי", כי יש להם כיף.

Abarth 595

זה לא המקרה עם MINI. המארז תוכנן במיוחד עבור טיפול נחמד, בעוד 595 Abarth פיאט 500, אשר שוב היא פיאט פנדה. מה שאתה שם לב כי יש הרבה נמוך מאשר Abarth. במונחים של מארז, MINI (מבחן נהיגה) עוד לפנינו: האיזון הוא הרבה יותר טוב אחד עם השני. המנוע של קופר הוא יעיל יותר מאשר 595. בשנת BMWs מסוימים, שלושה צילינדרים 1.5 של אכזבה, אבל קופר מתאים זמזום מעולה. תחושת המהירות היא פחות Abarth.

MINI Cooper

מסקנה
ובכן, אז מה לבחור? על הנייר, 595 נראה יקר למדי. הציוד, לעומת זאת, עושה יותר טוב. ב- Mini צריך לשמוע bijgelapt די כדי להרים את הציוד לרמה מקובלת. כסף זה יכול להיות ממש משתקף במכונית. ה- Mini הוא הרבה יותר מודרני יותר בוגר. אתה גם מקבל הרבה יותר מכונית שעולה קצת יותר. במיוחד בחלק הפנימי של MINI היא מכונית הרבה יותר טובה. תוסיפו לזה את MINI הוא גדול ויש לו מסגרת מאוד נחמד ועובד טוב ואתה יכול להסיק שזה רציונלי הוא הבחירה הטובה ביותר.

אבל המכונית הזו היא לא על סיבה. אם אתה רציונלים אתה קונה מניה פולו, קליאו ו פיאסטה. Abarth מציעה חוויית הנהיגה כי הולך ונעלם ומנוע כי אתה עדיין צריך לחפש את ביצועי מהירות. כל הפגמים ולהפוך אותו במכונית, שבה אתה יכול לקבל באופן מוחלט הרבה כיף עם. זה כל כך מטורף איך שאתה רוצה לעשות. ה- Mini הוא גם בין הכיף הגיוני ב. Abarth 500 הוא כזה הדוד שלך, בחליפה סגולה עם נעליים צהובות להשתתף שריפת הגופות של הסבא שלך. זה משהו בלתי הולם, אבל הוא פשוט קורה. זה כולל את Abarth 595.