Max Verstappen chciałby stałych stewardów wyścigu

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

MV33

Holender kocha pewną stałość.

Kwestia niespójnych decyzji w FIA F1 simmered tym tygodniu niewiele. Poniedziałek przyszedł zdjęć powierzchniowe spotkania kierowcy w Meksyku, gdzie Lewis Hamilton i jego słuchawki Sebastian Vettel próbował ją uszyć. Brytyjczyk prawdopodobnie przeważnie trochę siedzieć „w głowie” z Vettelem, ale nadal.

W ciągu tygodnia niezłożony, zawsze szczery Arie Luyendijk to znowu ciężko nad jego poglądów na temat całej sprawy. Amerykanizacji Holender uważa, że ​​to nie koniec świata, czy sterowniki mogą dać sobą kilka dużych walnięcie na swoim czasie. Ale miał też mniej ekstremalną wykorzystać w celu poprawy procesu decyzyjnego: stały panel stewardów.

Sam Max Verstappen widzi zasługi w tej idei, jak powiedział NBC Sports:

Tak myślę, że stewardzi [fixed] będzie lepiej. Wtedy przynajmniej wiesz, z kim masz do czynienia. Myślę, że byłoby lepiej zrozumieć kierowców, ponieważ chcielibyśmy spędzać więcej czasu razem. Szczerze mówiąc, uważam, że powinniśmy iść w tym kierunku.

Do tej pory FIA stewardzi obraca, przy czym istnieje co najmniej jeden ex-kierowca w każdej grupie wyścigowym. To, nawiasem mówiąc, nie koniecznie musi być były kierowca F1. W Meksyku, na przykład Le Mans Tom Kristensen bohater przejął rolę. Mamy wrażenie, że Arie Luyendijk się w na miejscu na panelu i że Max nie miałby nic przeciwko, jeśli Arie byłby jednym z litych mężczyzn. W każdym razie, FIA może w swojej mądrości również zdecydować Garry Connolly utworzyć stały stewarda ...

Obraz-kredytowe: Max w debiucie F1 w Australii w 2015 r poprzez Instagram