Porsche Cayenne GTS: Rijtest a video

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

SUV jako sportovní vůz, alespoň to tvrdí Porsche.

[Podívejte se před vámi číst? Podívejte se na video ZDE! ]

Mimochodem, GTS také vyplňuje mezeru v rozsahu Cayenne. Mezi vstupním Cayenne (Diesel s 240 koňských sil, který je nyní 60% zvýšení prodejů v Nizozemí tvořily) a koní Turbo 500 jsou Cayenne S (400 k) a hybridní Cayenne S (380 k) a přírodní Cayenne V6 (300 kW). Dále jen „zející“ otvor vyplní mezi 400 a 500 k a tím i Cayenne GTS obdržela 420 hp. Jaja ..

Cayenne GTS by měl především sloužit příznivce sportovního, proč Porsche používá prohlášení takto: „SUV s hnacím zábavy sportovního vozu“ Ours je krásný úkol zhodnotit toto prohlášení.

Porsche Cayenne GTS

Jawohl: soundtrack
Šíleně. Cayenne GTS zní jako V8 by měla znít. GTS řídí celé spektrum hluboké dunění dno bušení tvrdě nahoru. Ať už mají dlouholeté kamarády se teprve uvidí celou výměru, ale chlapci (všech věkových kategorií), v sousedství, aby hluboký dojem za volantem Cayenne GTS.

Porsche Cayenne GTS

Nein: Výkon
Turbo je mnohem rychlejší. Opustí Turbo S (který také přichází v čase), který může udělit lekci sprintovat s mírným karavanu za pravděpodobně ještě GTS. Není pravda, že GTS je pomalý, ale tam je vždy boss nad šéfa.

GTS má mírně lechtal verzi V8 4,8 litru z Cayenne S pod kapotou. Schopnost plust 20 koní a 15 Nm pro celkovým skóre 420 koní a 515 Nm. Možná ještě důležitější je, že ke konečnému převodu GTS je zkrácena tak, že V8 umožňuje rychlejší a cítit se dychtivě. V 5,7 sekundy (0,2 sekundy) je 100 na celý den, a pokud máte dostatek místa, GTS má maximální rychlost 261 km / h (3 km / h). A 160 je pěkný rap (13,3 sekund), poté se zajistilo, že stále ostré čelní povrch a vysoká hmotnost zmizí skutečné toxicity.

Porsche Cayenne GTS

Jawohl: roadholding
Rám je 24 milimetrů spouštěny vzhledem k Cayenne S, je také vybaven standardní GTS Porsche Active Suspension Management (PASM). Cayenne GTS je mnohem užší než úhel, aby se menší bratři. Nadeeltje, že základna se stala velmi tuhý, a to i v režimu Comfort všechny hrboly dobře přenáší na cestující. Režim Sport se nachází na silnici téměř k ničemu, pokud vy sami (nebo vaši spolucestující) potrestat za „nečisté“ myšlenek. Lepší rezervovat sportovní režim pro dráhu nebo oh počkat, že je to SUV, tam si tento vůz ve své flotily pravděpodobně nepřijde.

Porsche Cayenne GTS

Nerozhodný: Vzhled
Za prvé, může vás zajímalo, zda SUV vůbec mohli být opravdu sportovní. Dal 911 přidávání a Cayenne vypadá jako malý náklaďák. Nicméně, Cayenne GTS vypadá dobře, a to zejména mnohem silnější než méně účinnými verzí Cayenne. Přední je převzato z Cayenne Turbo, takže nárazník další vzduchové otvory. Širší podběhy kol a boční prahy jsou doplněny dvojitým spoiler na zadní straně. Několik akcenty jsou lesklé černé, s výjimkou konců výstupních jsou lakovány opět matný černý. Pro Cayenne GTS SUV vypadá naprosto sportovní a my jsme v dobré náladě: půl, takže bod.

Porsche Cayenne GTS

Díky červeným prošíváním a častým používáním Alcantara je atmosféra uvnitř stejně příliš sportovně. Ne vše, co se třpytí je červená standardním způsobem, protože testovaný Cayenne GTS byl vybaven volitelným a 2852, - Euro stojí GTS vnitřního obalu rudě. Box pro střešní lišty zaškrtli někoho po ruce, pokud vaše kola na střeše by se během kulatého Nürburgringu.

Porsche Cayenne GTS

Jawohl: potěšení z jízdy
Hlavní požadavek Porsche těsto je, že můžete mít v Cayenne GTS zábavy „SUV s hnacím zábavy sportovního vozu“ opravdu hravý, kurz Cayenne GTS není pro tento druh zábavy, budete muset přesunout do 911 , Boxster nebo Cayman. Nicméně, Cayenne GTS byl schopen dát úsměv na tváři, a to zejména tímto nádherným zvukem. Pro Porsche GTS požaduje 121.000 eur, což představuje dodatečné náklady ve výši 20.000 $ v porovnání s Cayenne S. K tomu můžete nejen získat další koňskou sílu, ale také bohatší vybavení včetně větších kol z lehkých slitin (20 místo 18 „), bi- xenonové světlomety, sportovní sedadla a Alcantara hodně v interiéru. V tomto ohledu dodatečné náklady není tak šílený. VIDEO!