Porsche Panamera (2016) a testovací videa silnice

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

Že předchozí Panamera bylo auto, které se podařilo rozdělit názory, to je slabé slovo. Ale nový Panamera může vytáhnout nenávidí předchozí generace na druhém konci linky? Byli jsme seznámeni s novým super-sedan v jižním Německu.

[Podívejte se před vámi číst? Podívejte se na video ZDE! ]

Nové Porsche Panamera se musí něco dělat, protože ten předchozí byl velký úspěch. Přesto tam byli také někteří přesto slyšet kritické poznámky, které byly zvláště vztahují ke vzhledu super sedanu. A tak se těším na první setkání s novým Panamera, zatímco příjezdy od letiště v Mnichově jít narazit. Vůz je na nás čeká, middenop pěší náměstí od letiště. Místo, kde se za normálních okolností žádná auta nechá vystoupit, ale pokud budete přispívat k ekonomice jako Porsche dělá v Německu, bude vám dělat téměř všechno.

Tak jsem se dostat do středu uvedeného soudu podal klíče k „můj“ Panamera malý pán středního věku. V fluorescenční bezpečnostní vestu, samozřejmě, protože nemáme to v Německu? Budeme si ho (jediná auto zde) vidět hlavou, když nás učí okamžitě výstup. Rychlý kontrola kolem auta mi říká, že jsem se budou muset vypořádat s nejpomalejší variantou objednal v této chvíli: Panamera 4S Diesel. Trochu zklamaný, ale o nic méně zvědavá, hodím svůj kufr do masivní kufru a já se uskuteční v autě.

2016 Porsche Panamera: řidičský testovací videa

Každý, kdo zná předchozí Panamera vědět, jaké auto mělo jakousi nekonečných pracovních kontrol, a to zejména ve středové konzole. Ostrém kontrastu s veselostí, že jsem teď aantref. Hezké uprostřed vozu obsahuje drtivou většinu funkcí, ale základy jsou ovládány pomocí tlačítek na středové konzole. Některá tlačítka jsou fyzické, některé z nich jsou jakýmsi dotyková tlačítka začleněné v černé lesklé části středové konzole. Tato část se však pohybuje se dotknete a dává mírné vibrace, když se něco „klíč“ k potvrzení operace. Zní to složitě, ale je to skvělý. To zajišťuje, že nejdůležitější funkce vozu jsou jen rychle operovat, ale protože je to jedna deska, vypadá to mnohem tišší než obrovské zip tlačítek na předchozí generace Panamera.

Fluorescenční bezpečnostní vesta gesta, která stále mám vytvořit skutečnou dynamiku. On chce také kávu pravděpodobné, protože je ještě brzy. Takže jsem nastartovat auto. Jemné hučení, který dělá jen velmi vzdálená myslet nafty je doprovázeno zahájením V8 4.0 litru. Samo o sobě víme, že na chvíli V8 Diesels Porsche, ale Panamera aplikován dříve jen šestiválec. Specifikace hovoří samy za sebe: 422 hp, 850 Nm točivého momentu a osmistupňová automatická převodovka poskytuje v kombinaci s balíčkem Sport Plus, pro které můžete pop do sta na 4,3 sekundy. Ano opravdu, 4,3 sekundy, v af * Cking nafty! Ve snaze získat čas, který potřebujete navíc na chvíli s použitím launch control, ale proč by to dělal? Může totiž neomezený a klade obrovský úsměv na vaší tváři.

2016 Porsche Panamera: řidičský testovací videa

Ale samozřejmě, že soud mnichovského letiště není místo k testování launch control, která přichází později. Tiše jedeme dolů na letišti v rušném ranním shonu rozumné. Takže máme po celou dobu do vnitřku značnou část našeho záznamu a hrát si s různými funkcemi informačního systému. Porsche hrál například půjčuje zvonice s Audi a jejich vlastní verzi virtuálního kokpitu v Panamera a integrovat Porsche nazývá Advanced kokpitu. To, co jsem se díky užívání brilantní detail je, že člověk se rozhodla zachovat kolo, analogový tachometr ve středu. Vzhledem k tomu, téměř všechny Porsche již od nepaměti, který, nicméně. Vlevo a vpravo od tachometru, nicméně, najdeme dvě obrazovky, na které buď nejvíce zbytečné detaily k nejvíce užitečných informací o autě, zábavy a / nebo navigace bytí vykouzlit. Je moudré, aby velké a vyhnout se pokaždé po půjčí své auto, aby učinily vše znovu, naprogramovat mnoho klíčových institucí, jako je s výhodou v kombinaci s paměťovým stavu židlemi.

2016 Porsche Panamera: řidičský testovací videa

Po hodině v davu na dálnici metlice máme přijít na naše první zastávka, kde se káva nás čeká. Čas, aby se podívali klidně na vnější straně nové Panamera. Konstruktéři museli navrhnout nástupce „The Dog pooping“ jednu důležitou zprávu: tam musí být 911 více v designu. A zatímco Panamera je stále velmi rozeznatelný jako Panamera, celkový tvar je mnohem lépe řízeny. Zejména zadek a linie střechy oči mnohem lepší než jeho předchůdce. Černá cesta mezi zadní (který již známe z 718-linka) je zde použit, a auto je dobré. A to zejména s světlejší barvy rozbije zadní straně trochu. Musí Celkově musím přiznat, že mi to moc pěkné auto najít.

Po kávě rádi jezdit trochu více inspirující cestu. Některé horské silnice jsou předem naprogramované pro nás kolem Tegernsee. Víme, že tato oblast stala trochu, tak brzy odjet několik předdefinovaných cesty pro směrování kameraman Martijn a já jsem rád ještě lepší. I když je to velký byznys sedan, zůstává Porsche. Cítíme se tak zavazuje, aby auto dobře na zkoušce.

2016 Porsche Panamera: řidičský testovací videa

A funguje to velmi pěkné, Panamera S Diesel s obrovským točivým momentem a rychlou rozhodující PDK osmi soupeře moci vždy máme k dispozici. Zrychlení je někdy cizí, ale samotné šasi ukazuje nepřinese v žádném případě od bodu. Předchozí Panamera byl sportovní, ale velmi corporate a docela těžké auto řídit. Jak jinak cítí nový Panamera, který od jednoho rohu k dalším značkám házení dynamiku, která ve skutečnosti má tendenci být čistokrevný sportovní vůz. Je pravda, že předtím, než budete muset dát volič jednotky v oblasti sportu nebo Sport Plus, protože ti, v režimu Comfort, pak některé věci úžasně pohodlné a mnohem měkčí. Ale to dělá to snad hezčí: designéři si zaslouží velkou pochvalu navrhnout auto, které je tak univerzální. Klidné a pohodlné s 250 v levém jízdním pruhu na dálnici, ale pohyblivý a komunikativní na úzkých horských silnicích. A brzdy: Já nevím, co to je, ale Porsche někdy se zdá, věnovat více pozornosti, aby bylo možné rychle zastavit, než se může urychlit rychle. Obrovské kontejnerová brzdění, aniž by drama, je to obdivuhodné, jak dobrý to Panamera je vlastně to, co jsme se to zkusit.

2016 Porsche Panamera: řidičský testovací videa

Máme tolik zábavy, že jsme ztratili trochu času mimo dohled. „Musíme být na letišti asi 40 minut,“ říká kameraman Martijn. A zatímco ještě máme téměř 50 minut cesty čas navigačního stojanu. Čas to udělat Panamera, co umí nejlépe: jet rychle. Volič se obrátí k Sport +, levou nohou na brzdě a urychlovače dolů. Německá 422 Diesel koně nám objevovat s bezchybným ovládáním startu za 16 sekund až 200 a poté k hodnotám, které jsou ještě vyšší.

2016 Porsche Panamera: řidičský testovací videa

Máme 37 minut poté, co po celou dobu k vyhodnocení: existuje něco stěžovat nový Panamera? Pokud jsem upřímný, tak bych nevěděl co. Panamera dělá vše, co lze rozumně očekávat od sportovního podniku sedan. Dělá všechno strašně dobrý, i když nafty. Co by měl večírek, který S a Panamera Turbo (s fapspoiler) nebo ne. Ceny začínají na 133 800 eur, z toho důvodu 4S Diesel jsme konfigurovatelný od 143 400 euro. Tomu, že za čas trochu víc vzrušující než tan auto, které jsme dostali od Porsche, a sice, že pomáhá ohromně se viditelnost ve zpětném zrcátku, pokud se vám líbí, co jsme pozdě do letadla domů.

S několika minut, aby ušetřil na hodiny dodáváme na žluté vestě klávesu. Kdybychom měli trochu legrace, muž ptá. Že by se dalo říct, pane, že by se dalo říct. film!