BPM na dovážené automobily poněkud nižší

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

Mnoho lidí tam na chvíli zpět do Nizozemska dovážet auta ze zahraničí, může být velmi zajímavé. Začátkem letošního roku jsme psali, že obchodníci také importovat další a další auta.

Při importu auto by mělo -depending na bouwjaar- ještě (zbytková) BPM musí být zaplacen, a její výše je již dlouho předmětem diskuse. Loni Nejvyšší soud zjistil vše, co pro výpočet BPM nikoliv prodejní cenu, avšak kupní cena by měla hrát ústřední a který šetří kupující brzy stovky eur.

Soud v Arnhemu se nyní rozhodla, že daňové orgány by měly umožnit výpočet BPM selže tak přínosná, jak je to možné pro spotřebitele. Podle nadace BPM nároku Nizozemsko spotřebitelé, obchodníci a dovozci budou v průměru o 500 eur levnější za auto.

Důvodem pro případ, bylo to, že prodejci aut nich je považovalo za příliš drahé, protože daňové úřady ke stanovení kupní ceny povoleno pouze své vlastní auto dálnopisem. Tento zatímco systém automobilového průmyslu sám, RTG, často za nižší hodnotu pro stejné auto. Soud shledá, že daňové orgány nemohou odmítnout rentgen.

Ročně podle BPM nárok dovážíme asi 100.000 vozů. Jednoduchý výpočet ukazuje, že tak je to asi 50.000.000 eur BPM. Jako ministr financí bude jistě nepotěší. Koneckonců víme, že zelené a super-efektivní BPM bez vozy jsou příliš úspěšná, takže daleko méně eur průtoku v pokladny. Správa je stále v odvolání proti rozsudku. (Via: telegraf, foto kredit: airliners.net)

UPDATE 17-09-2010: Finanční úřad nebude odvolání proti rozhodnutí.