Nizozemský automobilový průmysl

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

Učitel pro třídu a říká: "Pokud znáte název jsem chtěl volat, můžete zvednout ruku." Třída čeká úzkostlivě .... "Daf!" Celá třída zvedne ruku. "Spyker!" Opět celá třída zvedne ruku. "Donkervoort?" A opět všechny ruce jdou do vzduchu. "Teď trochu těžší ... možná Carver!" Překvapivě velká část třídě světel viset ruku a někteří chlapci dokonce začít šikmo ve školních lavicích a dělat závodní zvuky.

„Eysink ...“ Tři chlapi se zelenými kožené bundy a mastné vlasy bodné ruku.
„Simplex ...“ Nikdo staví přesvědčil ruku, ale ten člověk volá dědeček tam byl motocykl.
„Akkermans síla?“ Celá master class vypadá tázavě.
„Maus Gatsonides?“ Všichni muži zůstávají nízké ... ale, že o chlapci, který řekl, že slyšel nadávat svého otce souhlasil s tímto jménem, ​​ale nikdy nepochopil, proč ...
„Dobře, to je jedno. Budu se ptát. „Mistr řekl, trochu zklamaný.

„Harm Lagaay“ master zamumlal, když se otočil k tabuli. Skupina chlapců vyskočil a zařval unisono: „Porsche“

Zpět třídy byl blbeček s brýlemi, který jemně, velice plachý jmen začal recitovat: „Veth & Syn Anderheggen, Pennock, Citeria, Groninger motorové vozy Factory, Hendrik-Jan a Jacobus, Max ... Tom Tjaarda ... Rob Koch ... „a zbytek zamumlal za rtech. Mezitím byl v zadní matematický notebook všichni dělají skici vozů.

Velitel dal chlapce tehdy třídě vzkaz a řekl třídě: „Kdo nezná svou minulost, nemohou se dívat dopředu!“ Zazvonilo a všichni vyběhl z učebny.

Pravděpodobně budete prošly všemi jmény uvedených mít něco do činění s holandskou automobilovém průmyslu. Mnoho lidí, kteří nemají selhat tolik automobilovém světě, jako jste vy, by si mohl myslet, že nizozemský nakonec prostě začít něco znamenat v automobilovém průmyslu s existencí Daf, marketing hurikánu Spyker a klidné síly Joop Donkervoort. Bylo však bylo mnohem víc práce s mnoha různými automobilových značek a -merkjes minulosti, než mnoho lidí uvědomuje.

Také v periferní průmyslu existuje mnoho příkladů z holandského úspěchu. Myslete na tlumiče výrobce KONI (po desetiletí hlavním dodavatelem Ferrari), Professor Pacejka (TU Delft), který obdržel celosvětově pozdravovat s jeho „Magie pneumatik Formula“, která přesné modelování pneumatik bylo možné Daf s jeho slavnou plynule měnitelným převodem, řídící systémy Fokker ( dnes Moog FCS), který buduje svět je nejvíce realistický závodní simulátor, a speciální Van Veen motocykl s rotačním motorem.

Holandský tvoří lid, která byla pěstována tím, že pružně zavést a neustále přizpůsobovat měnícím se podmínkám. Pokud německý hovoří německy, budeme mluvit potichu například v německém zádech. Neexistuje žádná země na světě, kde děti již mnoho jazyků se naučil ve škole.
Tradice speciální karoserie také dobře zapadá do naší mentality. Vezmeš něco dobrého, technologie založená na jinou značku, passe ji svým vlastním potřebám, nebo ty z zákazníka, a voila! Coachbuilder mluví jazyk (často zahraniční) zákazníka a odpovědi v podobě těla podle přání. Technický dodavatel nebo rozvojová agentura mluví stejným jazykem jako digitální zahraničního klienta a přináší produkt s např německy mluvícím průvodcem. A tam jsou velmi Vznik v posledních mnoha malých značení. Podívejte se na Wikipedii v seznamu holandských automobilových značek, a budete se divit.

Mnoho iniciativ se mrtvě narozený z důvodu nedostatku kreativity a nedostatek VOC mentality jak to Balkenende s názvem ... jo? Zatím poměrně málo nizozemské pionýři přispěli k časnému automobilové historie. Věděli jste, že Eysink byl první holandský výrobce automobilů a také první nizozemský výrobce automobilů, aby všechno dělal sám zcela, včetně motorů?

Eysink bebe

Pravděpodobně víte, že Spyker 60HP z roku 1903 bylo první auto na světě řídit a brzdění na všech čtyřech kolech měl. Kromě toho, že kdysi byl první automobil na světě s motorem šestiválcový!

Spyker

Věděli jste, že Hague karoserie společnost Pennock volal v minulosti učinila nejkrásnější těla auto na základnách mimo jiné francouzské Delahaye? A že Bugatti a Bentley jezdit s orgánu společnosti z Arnhemu; Veth & Syn? Zde jsou některé úžasné, velmi oncalvinistische Delahaye s Pennock karoserie.

Pennock
Pennock

A hle tuto těžkou Bugatti T46, podvozek 46293, „Faux Cabriolet‚Veth and Son 1930!

Veth and Son

A podívejte se jen jednou, protože je to opravdu brzo Dutch Automotive design být hrdý!

Veth and Son

Ti, kteří uznávají výše uvedené modely by měly zvednout ruku!

Věděli jste, že i Ferrari jezdit s designem Holanďan?
Tom Tjaarda navrhl patří Ferrari 330 GT 2 + 2.

Ferrari 330GT Tom Tjaarda

V případě Holanďanů bychom měli být hrdí na naši historii a dal jsem to pak i jako hodně inspirace a naděje, zejména modelů Pennock. Vzhledem k tomu, Dutch je snadno schopen přizpůsobit se podivných situací, může se nám podaří dokonale zahraničí. Částečně proto, že rozdmýchává velké talenty moderní éry (Harm Lagaay, Laurens van den Akker, Adrian van Hooydonk, Fedde Talsma a podobně) ze zahraničí ukázat své dovednosti ve službách velkých zahraničních značek. Také ponechává téměř všechny talenty jít do zahraničí kvůli nedostatku společnosti, které chtějí přilákat talenty a mohou pořádat. Naštěstí se zdá, že se mění.

S, na této malé země, bohatá historie průkopnické a speciální karoserie začneme po letech mlčení se pomalu opět vidět na Automotive Mapa světa, a to díky lidem jako Maarten de Bruijn a Joop Donkervoort a možná mnohem více v blízké budoucnosti.

myš
Donkervoort

Ale jako master pro třídu na začátku tohoto článku říká: „Kdo nezná svou minulost, nemůže dívat dopředu!“ Seznam automobilových značek Dutch Wikipedia má mnoho děr a může být dokončena mnohem rozsáhlejší. Učitel na mé škole říkával: „Historie nás učí, že historie nás učí nic“ Vypadá zatraceně dost často rovná také dostat ... ale odmítám dát ten člověk právo!
Přispět ke mně, proč seznam Wikipedia, proveďte prosím, aby se všichni mohli učit od a psát něco, co víte o Hollandsch vergaane slávě, nejlépe s velkým množstvím obrázků!