BMW X6 M50d: Rijtest a video

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

Je-li nový třílitrového tri-turbo by mohlo být něco v místě, je nicméně SUV. Pardon SAC, zatímco X5 je nový blok bude také samozřejmě, stejně jako 7-série.

[Podívejte se před vámi číst? Podívejte se na video ZDE! ]

X6 M50d je nový přírůstek do kmene M Performance BMW. Rychlé osvěžovač: Performance linka M by měl vyplnit mezeru mezi modely M a pravidelné modelové řady. BMW M550d byla první a má stejný blok jako X6. Pak přišla M135i, první benzín-M Performance auto. Je to všechno o něco méně intenzivní než M-real a, a tedy srovnatelné s S a RS modelů Audi. Clear?

BMW X6 M50d

BMW X6 M50d

Největší novinkou se nachází pod kapotou. „Staré“ známé 3-litrový šestiválcový dieselový agregát byl těžce přepracován. S jedinou turbostroje dodává tuto sílu na zhruba 260 hp (30d), Twin Turbo a 320 hp (35d a 40d). Díky přidání turbodmychadla, tři-litrový v 50d čalounění nyní dokonce až 381 koní. Tři turbodmychadla, blok a tak se zdá, snadnou cestu, jak získat více energie na litr, ale to není přirozené. Chcete-li získat celý fungující vybrala BMW musí být namontována dvě malé turbodmychadla a jeden velký.

BMW X6 M50d

1500 rpm je pouze první malý turbo Také velké turbodmychadlo k životu. V závislosti na poloze plynového pedálu může být také zapnutí z třetího turbo 2700 otáček za minutu. To je opět malý, ale ten s proměnnou geometrií. Si uvědomit, že tam je jeden, dva nebo tři turbodmychadla může být aktivní byl trochu instalatérských a jsou potřebné elektroniky. Přepínání mezi režimy musí být plynulý, ale tok vzduchu do neaktivních turbodmychadel, například, musí být rovněž zablokována, aby se zabránilo nežádoucím změnám v tlaku nasávaného vzduchu. Kromě toho velký turbo by se znovu nezapne příliš rychle, aby se zabránilo nežádoucímu protitlaku ve výfukové dráze, takže je Wastegate pro znovu nasazena.

BMW X6 M50d

Silný kus technologie a funguje téměř neomylný. Pouze minus je malý turbo lag, který se vyskytuje se aktivuje, když je kick-down. Velmi znepokojující není k dispozici, ale turbo-díra také. Není moc co si stěžují na bloku, a to od roku 2000 otáčkách za minutu (až do 3000 otáček za minutu), maximální točivý moment 740 Nm je k dispozici. Dokonce i poměrně looiige X6 (2225 kg), sprint za 5,3 sekundy na 100 a nakonec na páru do 250 km / h. Cestou budete jinak být překonána X6 xDrive50i, které, ačkoliv 0,1 sekundy pomalejší až 100, ale kilometry s pevným startem navigaci v 24.6 sekundy. X6 M50d tam dělal 24,8 sekundy. Dělat ne iluze či jinak můžete držet X6M. X6m má téměř polovinu více energie (555 k) a jen o něco méně točivého momentu (680 nm), který tak zůstává absolutní táta rozsahu X6 (sprint na 100 v 4,7 s).

BMW X6 M50d

Vůz z řady M Performance by samozřejmě muset poslat úžasný. A tlustý dvě ton SUV X6 M50d dělat to, ale velmi agilní to není všechno. Grip je dost, díky xDrive a Dynamic Performance Control, který na rozdíl od rozdělení síly mezi přední a zadní kola i více / méně točivého momentu může být poslána na jednotlivá kola. Funguje to jako vlak, nebo bych měl „běží jako po kolejích“ užívání přesvědčivý důkaz. X6 M50d se stal vůz, který může nepřekvapil, ani v negativním smyslu, ale ne v pozitivním způsobem. Hravá driftje je zlo, veškerou elektroniku způsobuje X6 (v rozumných mezích), jen se zvedne na stranu, kde jste jej poslat.

BMW X6 M50d

Rozlišovací M50d jeho menší bratři BMW sebral dohromady několik pěkných věcí. Vzhledem k tomu, X6 sama o sobě není čekanka, rozdíl je méně jasná než mezi 520d a M550d, ale můžeme BMW Sportovní aktivity Coupe není opravdu počítat. Všechny složky jsou přítomny: přední nárazník ztratil mlhová světla, aby se prostor pro další „díry“ v přívody vzduchu. Některé detaily jsou železitý šedé nebo černé lesklé a samozřejmě ne odznaky M50d chybí. Jsou dokonce zahrnuty do seznamů vstupu vás přivítá v titivated interiéru.

BMW X6 M50d

V ceně je zahrnuta 19% DPH nemusí být věnována pouze 85500 eur pro všechny To je hezký 116.000 eur v Belgii v Nizozemsku. V obou případech, které nejsou příliš výběrové řízení cenovka, ale dostanete hodně na oplátku. Zatím Triturbo blok je již nejlepší v M550d, jen proto, že jméno je snadnější si pamatovat, co. X6 je brzy nazývá 5-litrový diesel v praxi, to zní tvrdší a je jednodušší než dříve krkolomných. film!