Alfa Romeo SZ: příšerně ošklivý nebo monstrózní dobrá?

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

Čas na trochu historie!

V roce 1989 prezentaci Alfa Romeo a Zagato společně SZ (Sprint Zagato). Je to stavitel obraz pro automobilky. Alfa Romeo stál v té době s velmi mírným obrazu pomocí rezavé Alfasud, i když jejich ostatní modely jsou také to, co může být. Plastový SZ musí znovu zdůraznit, sportovního ducha, pomáhal brilantní Busso V6 pod kapotou. Ale pochopit auto je opravdu dobrý, je dobré se do toho ponořit poprvé ve společné historii obou společností.

Alfa Romeo a Zagato

Že historie sahá až v dostatečném předstihu před druhou světovou válkou, ale manželství mezi Zagato a Alfa Romeo se opravdu vydařil Ercole Spada pro Zagato Alfa Romeo Giulia TZ vzorů. Přes jeho useknuté zadek -Také známý Coda Tronca genoemd- ukazuje auto mnohem rychleji než u jeho konkurentů. Několik závodních aut, stejně jako 2600 SZ a Junior Zagato. Prvním z nich je velké kupé, spíše Grand Tourer, než sportovní vůz. Junior Zagato je skutečně pravda, sportovní auto, něco lehčí a efektivnější než Bertone navržen Giulia GT / GTV kterém je založen.

Alfa Romeo Junior Zagato

Je to Junior Zagato, které vidíte jako duchovní předchůdce SZ. Oba mají silnou klínový tvar s zadek useknuté, podobný profil a jsou založeny na technice tehdejší střední třídy sportovní značky. V Junior Zagato Giulia, v případě, že Alfa Romeo SZ 75. Naštěstí, Alfa Romeo rozhodl se retro vzory, ale také jedním z nejkontroverznějších stylizovaný produkčních vozů vůbec. Myslím, že to je pravděpodobně nejkrásnější Alfa Romeo vždy, ale chápu to, jak si najít to ošklivé. Milovat, nebo nenávidět jako žádná auta použitelnými jako SZ.

Projekt ES-30

Příběh začíná v polovině 80. let tři účastníci za úkol navrhnout nový Alfa Romeo Zagato sporťák předložit: Zagato samotný Centro Stile Alfa Romeo, kde v té době patří Walter de Silva pracoval, a oddělení designu fiat. V konečném důsledku se jedná o návrh Fiat Robert Opron -Také odpovědná za patří Citroen CX a Renault Fuego- zvolili, vstup Zagato je omezen v souladu s tradicí, jaké údaje má vpředu i vzadu. Projekt navíc, vzhledem k tomu, krycím jménem ES-30: Experimentální sportovní vůz 3,0 litru.

Alfa Romeo SZ

Plastové krytky a Koni

3,0l což indikuje Busso V6 od Alfa Romeo 75 V6 Americe, vlajkovou loď rozsahu. SZ blok je lechtal trochu dále, až 210 hp, abych byl přesný. Žádná čísla stále překvapen, když je vůz v praxi často několik koní více, než je uvedeno. Zbytek hnacího ústrojí, včetně manuální pětistupňovou se vzal roadgoing 75, ale pro zavěšení a tlumení se podíval na Alfa 75 IMSA závodník. Hydraulické tlumiče vyrábějí sami a byli Koni nastavitelné z místa řidiče. Takže auto by mohlo být o pět centimetrů vyšší dát nohy dostat low-visící nárazník proti poškrábání náboj nad zpomalovacích prahů.

Jak již bylo uvedeno Alfa Romeo bojovala v té době s poměrně špatnou image, a to především z důvodu citlivosti vůči korozi jejích vozů. Nebo SZ ve Francii a Itálii vyrábí plastové plechu je, aby se zabránilo korozi a to buď uložit váhu, já nevím. Co já vím, je, že to nebude fungovat v obou případech. Ocelový rám SZ jednotlivých let -menig SZ děje a to se ukázalo velmi náchylné na korozi již ondergaan- kompletní rekonstrukce a hmotnosti vozidla SZ je deset kilo neklesne než plné oceli, 75, na nichž je založena : 1260 kilo čisté na háku.

Alfa SZ proběhnutí

Vlastní závod třídy a velké slevy

I přes vyšší hmotnost tisk chválí SZ pro jeho ovládání. Zejména v zatáčkách grip je vysoké. 0-100 doba 6,8 sekundy je jistě dobré pro tu dobu, i když nejvyšší rychlost je 245 kilometrů za hodinu, trochu zklamáním. To je opravdu vůz pro navíjení asfaltu a ne k lepšímu Autobahn-šprtání. Podtrhnout SZ také dostane svůj vlastní závodní sérii. Účastníci dostat Alfa Romeo 25 procent slevu na svém voze byl Eduard vědět registru Brook SZ.

Celková build Alfa Romeo napije více než tisíc kopií SZ, a to především v Evropě a v menší míře v Japonsku dospět nadšence. V letech 1992 a 1994 Alfa vytvořena pomocí SZ také RZ, bezdomovce variantu. SZ bylo jen v červené k dispozici, RZ, kterou lze objednat také v černé a žluté barvě. V plánu bylo vybudovat 350 kopií, ale to bylo příliš vysoké, případně Alfa Romeo se podařilo prodat pouze 284 kopií. Osobně RZ proto postrádá kouzlo SZ: úhlová červené tělo kontrastující s černou, kulaté střechou.

Alfa Romeo 164 Proteo

Alfa Romeo 164 Proteo

Přímý nástupce nebude nikdy SZ, 8C Competizione je stále nejbližší okolí. Nicméně, SZ jistě mělo vliv na další generace sportovních vozů Alfa Romeo. Podívejte se na 164 Proteo, podle De Silva podepsal koncept z roku 1991. Je zřejmé trochu jemnější interpretace SZ, ale ani náznak na GTV, která byla zveřejněna v roce 1995. Nakonec přední sklo SZ skončí ještě na Lancia Hyena, sportovní auto na Delta Integrale základna vyvinutého Zagato zadala Holanďan Paul Koot.