Red Bull chce zbavit ‚motorové nafty‘ v F1

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

Bottas Mercedes

Celý šetrné k životnímu prostředí, co je podvod, podle Red Bull šéf týmu Christian Horner.

Red Bull Racing ukázala, přes Christian Horner spálit pravidla na ropě ve formuli 1 v příštím roce bude ještě ostřejší gested. Začátkem letošního roku se pravidla byly mírně modifikovány v průběhu sezóny. Motory, které jsou zaváděny do auta po GP Belgie nesmí překročit 1,2 litrů, avšak 0,9 litrů spotřebu oleje na 100 kilometrů. Mercedes využil situace v Belgii zjistit, co k instalaci nových hnisu. V příštím roce se šrouby dále mírně zpřísnily do výše 0,6 litru na sto kilometrů.

Protože většina závodů F1 (kromě Monaka) je 300 kilometrů dlouhý, ale to ještě přijde až na maximální spotřebu 1,8 litrů oleje za auto závod. Horner najde to příliš mnoho, takže řekl Autosport, motory jsou po všech žádných diesely.

Je to skoro dieselový motor. Jde to proti tomu, co pojem Tento ekologický hybridní formuli je. Myslím si, že realita je taková, že by bylo lépe vidět, že řádně vyřešeny, a odnést nejistotu. Vím, že ostatní týmy rozrušený zejména co vnímají olej hořící popel, a to zejména v kvalifikaci.

tam jsme, že ve prospěch pokrytectví ‚ekologicky šetrných motorů‘ v cirkuse létání po celém světě, a tím ontiegelijk mnohem CO2 vyzvrátí vypovědět. Ale neměli bychom zapomínat, že tým také hraje roli významnou pro Horner. Které lze vidět z jeho poslední věty. I když tam jsou nyní jasně předpokládá, že dodavatel motorů Red Bull Renault stejně olej hořel jako konkurenti, Horner je trnem v oku, že Ferrari a Mercedes může platit své motory v kvalifikaci. Brit je zjevně stále věnuje krátce navíc oleje v červené a stříbrné.

Ačkoli Renault uvedla, že pracuje sám o sobě těžko příští rok nabídnout takové tlačítko magickou kvalifikační u řidičů s Renault moci je proto žádným překvapením, že Eric Boullier důkladně souhlasit s Horner. Jak je známo, také provozuje McLaren s Renault energie v příštím roce.

Vím, že FIA ​​a Charlie [Whiting] pracují velmi tvrdě, aby se pokusili uzavřít díru smyčky Vzhledem k tomu, že to není jasné vymezení oleje předpisům FIA, ale já nevím, jestli to bude stačit. Musíme Ook svorky [méně než v] tomto spotřeby ropy, jak by mnoho následovníků bylo na konci uzavírá mezeru na příští rok. Myslím, že omezení může [potřebují] být o něco vyšší, než je plánováno, že je dnes.