Takže Ross Brawn hovoří o F1 motor budoucnosti

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

Ross

Harder, lepší, rychlejší, silnější ...

Stávající motory F1 mnoho fanoušků trnem v oku. Efektivní Turbo-brouci spojené s různými elektro-dobroty jsou skutečnými činy inženýrství, ale dříve charakteristický brutální F1 zvuk zcela chybí. Je to už pár let, co se něco takového reverbereerde přes borových lesích Spa:

Alonso-Spa 2005.

Kromě toho jednotky Power (PU) jsou technicky tak složité, že soutěžit na nejvyšší úrovni i pro účastníky, jako jsou Renault a Honda se zdá být problém. Nezávislé stavitelé motoru, když jsme ještě někdy používají ve formuli 1 se postaral o to, aby úplně zapomněl. Jedná se o zvláštní trnem v oku týmů bez tovární podpory, protože se musí, pokud chtějí podílet na převodu kuličky v zásadě Mercedes nebo Ferrari 20 milionů ročně za slušnou sílu. Můžete si asi vyjednat nějakou slevu, ale to je často srovnáván se dostane rozdělit nováčka v žaludku, že velké týmy nepovažuje zralé pro skutečné věci.

Nějaký čas už hašteřením přes tuto záležitost. Intuitivně, každý chce brutální zvuk návratu F1, snad FIA šéf Jean Todt, který vypadá, že si to ještě důležitější, aby F1 zeleně a technicky relevantní pro silniční vozy. Ale také hrát konkurenční zájmy, se kterými přidání určité frakci na jedné straně, nebo na druhou stranu debaty. Mercedes plachty příklad dělá současný vzorec a vzdát se, že přínos nejen z rukou. Red Bull kontrast, který závisí na jeho motory jiní by raději dnes než zítra vidět další hnisu v F1. Nebo Horner a spol. Také by měl nějaké problémy s hlukem, jak k nim dochází po nejsilnějším hnacím motorem je stále sporná.

I když si Todt a moc by se neměla podceňovat FIA zdá Liberty Media technické honcho / stoupenec Ross Brawn by chtěl vyjádřit, že by mělo být více poslouchali fanoušky. V rozhovoru s Motorsport-Magazinu Ross říká:

Fanoušci si ujít krásný zvuk a technologie nemají tolik. Nejsou přesvědčeni, že F1 potřebuje tuto technologii. Když byl promítán myšlenka pro tento motor, který byl pak na kontrolní seznam vnímání, pocit a zvuk? Všechny tyto věci nejsou představit.

Vlastně docela úšklebek bývalého Brawn je Ferrari kolegou Todt tak. Tak daleko, tak dobrý. Ale bohužel, je to, jak daleko to jde z hlediska Brawn. Časný návrat ke / V10 / V12 motory V8 vidí, že nesedí, i kdyby jen proto, že výrobci již strávil tolik na aktuální V6 zařízení:

K dispozici je romantická představa, že se můžeme vrátit k V10 nebo V12 motory, ale nemyslím si, že to bude možné. Náklady vzniklé týmy v současné generace jsou obrovské. Nechceme tam chtějí pokračovat velkou čáru a provést zkušební lavice k ničemu. Myslím, že jsme blízko řešení k dosažení našich cílů, aniž by vše, co bylo doposud dosaženo zničit tyto motory.

Mnozí si myslí, to znamená, že elektrický událost síly se upraví. MGU-H jednotka by měla dělat cestu pro jednodušší systém KERS, jak byl dříve používán od roku 2009 sezony Brawn chce kolíky však rozhodně není tam:

To pomalu krystalizuje směr, kam jdeme, ale všechny jejich argumenty na stole, ne všechny strany ke mně. Já sám mám představu o tom, co bychom měli dělat s motorem, ale možná existují argumenty na stole, takže ještě můžeme mít jiný směr.

No, ať už jsou opravdu nadšeni těmito slovy? Premisa zní hezky, ale motor s vysavačem zůstává motor s vysavačem na něm. Dobrou zprávou je, že nemusí čekat až do roku 2021, aby se rozsudek. Brawn říká, že než nový vzorec motoru musí být, ale pokud je to dříve konzultace, být šťastný. Již existuje, zatímco zvěsti, že nové motory jsou ‚již‘ může přijít v roce 2020.