„Formule jedna byla katastrofa pro mě“

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

Webber-Kova

Je to odvážné tvrzení pochází z ústA) Taki InoueB) Toranosuke TakagiC) Yuji IdeD) Tony Fernandes

Opravdu! Bylo E) Sebastian Vettel. No, tajně samozřejmě, že ne. Ačkoli německý má soudit někdy tvrdě na svém rozhlasovém provozu, dluží hodně ke sportu. Ale tam, kde nejlepší jezdci a týmy v této oblasti může vydělat mastný plátek F1, zadní markerů je věc bojovat a splatit ztráty. Účet může být částečně podpořena profesionálními řidiči, kteří ochotně položil peníze na základě zkušeností F1 „, ale zbytek bude muset vykašlat majitele týmu.

To vše se často motivován marnost marné naději, že ‚Vaše jméno je Race Emporium‘ na krásný den v přední části roštu vedle státního, nebo nejlépe před Ferrari a McLareny. Počkat, proč ne u Stříbrných šípů? No, přiznejme si to: teď to může být představit, ale pokud se něco již běží na Mercedesu a někteří vedení-yo zvýší příliš mnoho nákladů, takže značka může opět opustit sport. To je právě to, co dopustit velkých výrobců dělat v F1.

Vzhledem k této skutečnosti konečně přišel protagonista tohoto příběhu, Tony Fernandes, scénu F1 cirkusu. V polovině 00s, většina soukromých týmů, kteří jsou na make-up Většina pole v minulosti, zaplynovaná stále se zvyšujících nákladů. Někteří byli schopni prodávat své asijské obchody, jako je Jordánsko a Minardi. Jiní, jako Arrows prostě zmizel ze sítě.

Dobře, že se nikdy jiný v minulosti. Seznam dobrodruhů spustit tým F1 v minulosti, a pak zmizel rychle, je téměř nekonečný. Jen několik zaprášených jména týmů: Eagle, DeTomaso, Connaught, ATS, Ensign, nizozemský Boro, Forti, Hesketh, Kojima, Larrouse, Lotus (nyní třikrát), Onyx, Osella, Penske, Walter Vlk Závodní a @ Willeme je oblíbený, Andrea Moda F1. Ale pokaždé, když nový výhonek však byl opět připraven nahradit posledních poražených.

S výjimkou po sezóně 2009, alespoň to tak vypadalo na první pohled. Formule 1 se nechal řezat prsty. Bernie Ecclestone se netají, že měl na sobě nic potřebným týmů přišel špinění jsou drahé párty. Byl prostě skvělý, přitahuje bohaté značek. V roce 2008 se sly fox byla pravděpodobně pyšný jako páv se sedmi ocasy. Většina startovního pole se skládal z (de facto) továrních týmů, a to, že Ferrari, BMW, Renault, Toyota a Honda (McLaren-) Mercedes. Ale o dva roky později, řekl polovina týmu „Dobře, ahoj!“ Na staré Bernard, poslední a F1 s velkým problémem sebou.

Tam bylo jen devět týmů a to (tak 18 aut) dále. Kromě toho některé z perverzních zbývajících týmů je také ne zrovna v dobrém zdravotním stavu. Tak se rychle vytvořil plán ještě přilákat nějakou novou krev. Max Mosley nabitý potenciální majitele týmu před tím, než by mohl být konkurenceschopný na omezeným rozpočtem, protože tam by byl rozpočtový strop. Cosworth by poskytoval pěkný ekonomický motor.

Víme, co tyto sliby nadešel. Tyto tři nové týmy (původně Lotus Racing, Hispania Racing F1 tým USF1 a Virgin Racing nazývá) byli všichni už zmizel ze scény. Nakonec, tři jako mnoho soukromých týmů používal je jako nic víc než zátka překlenout období, dokud tam byly znovu nalezeny kapitálové silné strany, aby vyplnil pole. Při zpětném pohledu na BBC Radio 5 Live Lotus / Caterham Tony Fernandes rovněž naznačuje, že Formule 1 byla katastrofa pro něj.

Formule 1 byla katastrofa pro mě. V každém případě, ne vše, co je třeba vždy měří podle toho, jak mnoho úspěchů jste, myslím, že je důležité dělat věci věřím. A byl jsem docela dobře na startu s Ferrari, McLaren a Williams, vždycky jsem se podíval do. Dobře, jsme byli vzadu, ale byli jsme tam.

Faktem je, že Max Mosley mi slíbil, že náklady by byly spustit tým F1 polovinu. Ve skutečnosti však pouze náklady, ale vzrostly. Tým F1 začíná od nuly je dnes riskantní, nevidím to stalo s někým jako Eddie Jordan může dát v týmu a v dohledné době může vyhrát závod. Zadní část hřiště jen bude vyplácet ztráty také platících řidičů. Je to opravdu škoda, čímž talent zůstává na boku.

Řádně zaznamenána.

Image úvěrovým: Webber a Kovalainen se setkávají ve Valencii na Twitteru