“Formula benim için bir felaket oldu”

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

Webber-Kova

Bu cesur deyimi ağzından geliyorA) Taki InoueB) Toranosuke TakagiC) Yuji IdeD) Tony Fernandes

Nitekim! Bu E) Sebastian Vettel oldu. Eh, gizlice elbette değil. Alman yaptığı radyo trafiği bazen zor yargılamak olmasına rağmen, spora çok şey borçludur. Alanında en iyi sürücüleri ve takımlar F1 bir yağlı dilim kazanabilirsiniz Ama nerede, belirteçlerin arka mücadele ve kayıpları ödemek için meselesidir. Hesap kısmen kolayca F1 deneyimi için para bastırmak profesyonel sürücüler tarafından desteklenebilir "ama geri kalanı ekibinin sahibini kadar öksürük zorunda kalacaktır.

genellikle makyaj boşuna umut motive ile tüm bu ızgaraya sonraki devlet önünde güzel bir günde 'Adın Race Emporium', ya da tercihen Ferrari ve McLarens önce. Bekle, neden olmasın Gümüş Oklar için? Şimdi hayal etmek olabilir, ama artık hiçbir şey Mercedes çalışan ve marka tekrar sporu bırakabilir nedenle bazı yönetim-yo, çok fazla maliyeti artacaktır eğer: Eh, kabul edelim. Yani F1 yapmak büyük üreticileri işlemek olan şey.

Bu gerçeği nedeniyle nihayet bu hikayenin kahramanı Tony Fernandes, F1 sirkte sahneye geldi. ortalarında 00s yılında sürekli artan maliyetleri fumigated makyaj geçmişte alanın çoğunluğu özel ekipler, çoğu. Bu tür bazı Ürdün ve Minardi olarak Asya dükkanları satmak başardık. Arrows gibi başkaları basitçe ızgara kayboldu.

Eh bu geçmişte farklı olmamıştı edildi. maceraperest liste geçmişte bir F1 takımı başlatmak ve daha sonra hızlı bir şekilde ortadan kayboldu neredeyse sonsuzdur için. Sadece tozlu ekip birkaç yeni isim: Kartal, DeTomaso Connaught, ATS, Asteğmen, Hollandalı Boro, Forti, Hesketh, Kojima, Larrouse Lotus (şimdi üç kez), Oniks, Osella Penske Walter Kurt Yarışı ve @ willeme en favori Andrea Moda F1. Ama her seferinde yeni bir enayi ancak son kaybedenler yerini almaya tekrar hazırdı.

2009 sezon sonunda dışında, ilk başta gibiydi, en azından, bu yüzden. Formül 1 kendisi parmak kesme vardı. Bernie Ecclestone o muhtaç ekipleri için hiçbir şey giymişti pahalı partiyiz lekelenme geldiğini gizlemedi. O zengin markalar çeken sadece büyük oldu. 2008 yılında, sly fox yedi kuyruklu bir tavus muhtemelen gururluydu. Başlangıç ​​alanın çoğunluğu (fiilen) fabrika ekipleri, Ferrari, BMW, Renault, Toyota ve Honda (McLaren-) Mercedes yani o oluşuyordu. Ancak iki yıl sonra, söz konusu takımın yarısı "Tamam, güle!" Eski Bernard için son ve arkasında büyük sorunu olan F1.

yani sadece dokuz takım (böylece 18 araba) Orada vardı. Buna ek olarak, sapık kalan bazı takımlar tam olarak sağlıklı da. Böylece hızlı bir şekilde hala bazı yeni kan çekmek için bir plan geliştirildi. Bir bütçe sınırı olacağını, çünkü onlar, kısıtlı bir bütçeyle rekabet edemeden Max Mosley potansiyel takımı sahipleri ücret. Cosworth güzel ekonomik motoru sağlayacaktır.

Biz bu sözler geldi biliyorum. Üç yeni takımlar (denilen aslen Lotus Racing, Hispania Racing F1 takımı USF1 ve Virgin Racing) hepsi zaten yapılmış sahneden kayboldu. Sonunda, üç gibi birçok özel ekipler tekrar alanını doldurmak için sermaye güçlü tarafları var bulundu kadar olan dönemi köprü Dur-boşluk fazla olarak kullanılır. geri BBC'nin Radyo 5 Canlı Lotus bakıldığında / Caterham 'Tony Fernandes de Formula 1 onun için bir felaket olduğunu gösterir.

Formula 1 benim için bir felaket oldu. Neyse, her şey her zaman ne kadar başarı ile ölçülecek olan, bunu inandığım şeyleri yapmaya önemli olduğunu düşünüyorum. Ve Ferrari, McLaren ve Williams ile ızgarada oldukça iyi oldu, hep baktı. Tamam, biz arkada vardı ama biz vardı.

Aslında Max Mosley maliyeti yarıya bir F1 takımı çalıştırmak olacağını bana söz vermişti olmasıdır. Gerçekte ise, sadece maliyet ama yükseldi. Bugün hiçbir şey itibaren bir F1 ekibi Eddie Jordan bir yarış kazanmak bir takımda ve öngörülebilir gelecekte koyabilirsiniz gibi ben birinin başına görmüyorum, riskli bir iştir. Alanın geri yalnızca ayrıca sürücüleri ödeyen kayıplarını ödemek için gidiyor. Gerçekten bu suretle yetenek tarafında kalan utanç verici.

Not edildi.

Görüntü-kredi: Webber ve Twitter'da Valencia Kovalainen buluştuğu