Sonuç F1: 2017 yılında Japonya Grand Prix’si

Posted on 17.11.2017 in Общая категория by

Verstappen kask

F1 sezonunun sonuna yavaş yavaş hareket ediyor. Kim bugün Japonya'da büyüktü ve kendini çeviride kaybeden?

Suzuki Suzuka Ah. aslen Hans Hugenholtz tarafından tasarlanmıştır ders gerçekten eski okul bir devredir. Biz kabullenmeyi sevmezler sağlamak, ancak Devre Zandvoort güzel bir iş olmasına rağmen, Hugenholtz yükselen güneşin topraklarda elinden geleni çalışma yaptı. Birçok sürücü yılın en iyi olarak kendilerini geçerken sıvı yolunu düşünün.

Geçmişte, Ayrton ve Alain başlık için üç yıl üst üste acı düello için savaştı. Senna McLaren kutup kazandı ve onun Ferrari Prost ikinci kez eğitilmiş zaman doruğa 1990 yılında geldi. O FIA tarafından ızgarada parça yanlış tarafında indirdi olduğunu Senna hissetti. Prost temelinde yine gözlerinde Fransız Jean-Marie Balestre liderliğindeki Bu organizasyon. Ne oldu ilk köşede sonraki her F1 fanı bilecek. Değilse, bunu kısaca önemsiz araba kontrol edebilirsiniz.

bu yıl dünkü şampiyon iki aday Eğitimden sonra ızgarada birbirine çok yakındır. Onun Mercedes Hamilton, onun Ferrari Vettel. kırmızı arabanın üzerinde hala yarış için çok çalışıyoruz, ama motor başlayacak hemen önce kapalı yoludur. ve HAM FAT arkasında Daniel ve Max Red Bull emerler. Lewis Eh, o zaman Senna istiyorum ne kadar görelim ...

başlangıç
Vettel ve Hamilton Hamilton ilk ilk viraj dalmak, yani hemen buraya gel. İki rakip arkasında onun takım arkadaşı Ricciardo geçen Max Verstappen olduğunu. Ricciardo dün Elemeleri'nde nihayet yine bizim countryman yenmek için başardı, ama Max ondan görülen yarışın ilk metrede hemen uygun düzeni geri yükler. Başlama Carlos Sainz dışında da kusursuzdur onun son yarışı Toro Rosso pist dışında kırarak olumsuz bir izlenim yaratır (Red Bull zaman şimdilik, hiç belli olmaz).

yenilgi Ocón 'Esses' in yanından gidince başladı ait Ricciardo ek ağrı hissediyorum. Verstappen sadece sağ yoludur: o tokası doğrudan Vettel alır ve Hamilton arkasında P2 devam ediyor. Hmm, her nasılsa tanınır ırk, erken safhalarında Hamilton arkasında Max P2 ...

Bizim sandalye / kanepe açtığınızda Max, Ferrari olgunluğa ulaştığında Asya kabus sollama nedeniyle / beanbags indi. İlk kaşık tam kapalı Hulkenberg ile Raikkonen düello ateş ve birçok yerde kaybederler. Görüldüğü gibi olmasa da bu çukur duvarda kırmızı tugay olacak, ancak şu kıyaslanamaz bile değildir. Vettel ise düz opdraait, o Ocon ve Ricciardo tarafından doğrudan ele geçirildi. Alman onun SF70H güç değil sahip olduğu açıktır. başlangıç ​​için kendisini takdim teknik sorun çözülmedi. Ferrari, ancak, içeride Seb getirmek karar vermek ek süre verilir. yolda bir güvenlik aracı olduğundan Sainz yine yolda sürüş ve sonra bu kez, yatılı girdi.

SC Max Hamilton kuyruğunda sokulmam anlamına gelir. O da yeniden başlamada İngiliz tehdit edebilir? Mwah. VER oldukça iyi HAM gasvoet yanit karşın kendisinin çok uzak Mercedes bir teklif yerleştirmektir arkasında olduğunu hemen açıktır. Vettel bu arada geri ileri ve ileri gider. Açıkçası bu Alman hikaye için bir şanstır. komşularımız Dünya Kupası'nda final Vorentscheidung söyleyebilirim gibi.

Orta Irk

Kablam! bend Degner II keskin hak olarak tekrar hareket eder. Tüm haftasonu sürücüleri bazı hızlı süpürme döner sonra ortak sıkar hain eğri, bazı zorluk çekmektedir. Bu kez Ericsson pist dışında uçar. Uçakta görürseniz Ancak, o çok garip yapar. yarış komitesi işi göndermek için bir sanal güvenlik arabasını karar verir.

Bu kısa ara sekiz yarış Ricciardo olgun süre sonra Ocón yakalamak için. Daha sonra Max Verstappen sonra üçüncü turda gider, ama zaten yaklaşık altı saniye MV33 bir birikim vardır. Bu iki seçeneğin kim en hızlı bugün görelim.

Danny-Ric

Raikkonen arada hafifçe öne de. son turda Fisichella sollamak 12 yıl önce burada kazandı adam ilk turda pist dışında yaptığı gezi sonrasında yetişmeye güzel meşgul. kucakta 16 günü o Force India takımından arkasında yedinci sırada etrafında sürer. O prensipte olmalıdır, ancak soru daha işgalcilere olup olmadığıdır.

kucakta 22 günü, Verstappen Hamilton alttan geldi. Red Bull P2 ve P3 onların sürücüleri, tabii ki, bazı gizlenen bir Mercedes çalıştırmayı deneyebilirsiniz. HAM Bottas için kurşun şimdi VER anlamı Ricciardo treading anında ulaşır. 24 turda Max yarışın en hızlı tur aşağı ve LH44 arkasında o sadece 1.8 saniye ayarlar.

turda 26 yılında Ricciardo içine gelir, ama Bottas sürekli çalışır ve boru gider. Hamilton, ancak, onun arkasında Verstappen hakkı ile onun ikinci kuyruk zaten. Şimdi şapkadan Mercedes büyük strateji-trick geliyor. Valtteri Max için besbelli değil Lewis önünü yapar, ama. Hollandalı iki tur Finn arkasında sıkmak ve bu nedenle İngiliz kaybolan görür olduğunu.

Biz açıkçası Verstappen hala Hamilton kıyasla do görmek için alanın ön tarafında göz kulak ama Lil 'Lewis şimdi yarış kontrol edebilirsiniz korkuyorlar. yarışta direkt gerilim pozisyonları laastste noktaları için savaşta yatıyor. Üst-10 kuyruğuna sızıyor. Haas F1, Williams, Renault ve Toro Rosso Gasly sürücüler her bir toplama noktası istiyorum.

Listeye iki isimlerin Kısa bir süre içinde altı çizilmelidir. Pierre Gasly kendisini verremt ve sonra çekirdek hasarlı lastik için bakmak gerekir. DRS kanat Hulkenberg açık durumda kaldığında Sonra tuhaf bir sahneyi görüyoruz. Sen Almanlar böylece daha önce hiç iz üzerinde uçabilir düşünebilir, ama gerçekte o downforce yoksun ve tabii ki işin şans daha fırlamak zorunda. Nico geldiğinde kanat hala pozisyonunu çarpan bir tamirci tuhaf bir şekilde çalışır, ama boşuna.

bitiş

Oefff, ırk son dönemlerinde neredeyse bir çatırtı. Lance Stroll Esses içinde pist dışında çöküyor ve o yolda geri geldiğinde neredeyse Red Bull ile temas halinde süzülüyor. Bunun Ricciardo, ama ortada burada bırakmak" Bir Olavje önlemek için düşünüyorum. tam kapalı ve Max saniye onu Lil 'Lewis iyi yapmak zorundadır Valtteri çalıntı sağlayan bir güvenlik aracı olacağı umulmaktadır olarak aşağı arabasını koymak dolaşın. Ama ne yazık ki, yarış komitesi sanal güvenlik araba yerleştirmeye karar verdik. Bu yarış karar gibi görünüyor.

Ya da ... yok!?! VSC Max ortadan kaybolmasından sonra aniden Hamilton çok daha hızlı hareket eder. iki tur kala o ikisinin burnuna birkaç stragglers, HAM kuyruğuna içindedir. Maalesef Alonso McLaren Merc Hamilton ve Red Bull Verstappen arasında bir an gerekli gerçekleşir. Massa sonra ince tekrar tekrar aynı yapmak. yukarı gazilerle Jack.

Yani Lewis yarışı kazanırsa, o oldu. Verstappen Ricciardo, Bottas, Raikkonen, iki Kuvvet Hindistan'ın iki tavşan ve Massa ikinci. Jolyon Palmer yine alevlere başarısız olur ve renksiz onikinci yerde onun belki de son F1 yarışı biter.

GÜNCELLEME 1Yarıştan sonra Hamilton çimento Max itti.
HAM-çimento

GÜNCELLEME 2: Maksimum basın toplantısında Daniel su attı.
Eğlence-in-the-persco

GÜNCELLEME 3: Maksimum sarı yarıştan sonra mikrofona konuştu.
Max-mikrofon

GÜNCELLEME 4
Alonso mavi bayrak görmezden için yarıştan sonra cezalandırılmıştır.


komple sonuçları

1. Hamilton
2. Verstappen
3. Ricciardo
4. Bottas
5. Raikkonen'in
6. Ocón
7. Perez
8. Magnussen
9. Grosjean
10. Massa
11. Alonso
12. Palmer
13. Gasly
14. VANDOORNE
15. Wehrlein

DNF
gezinti
Hulkenberg
Ericsson
Vettel
Sainz